Aktuality

Cantica laetitia v kostele na Jižních Svazích
Cantica laetitia v kostele na Jižních Svazích
Akademický sbor FT UTB Zlín Cantica laetitia provede během adventu 2023 v rámci oslav 20 let ZUŠ Morava soubor Vánoční od Luboše Fišera na čtyřech koncertech ve Zlínském kraji, společně se spojenými vsetínskými sbory Gaudeamus, Song, Hekal a Sonet a ženským pěveckým sborem Polanka z Valašské Polanky. Součástí těchto koncertů budou i další vystoupení místních souborů z okolí místa konání.

Cantica laetitia v kostele na Jižních Svazích
Cantica laetitia v kostele na Jižních Svazích
Akademický sbor FT UTB Zlín Cantica laetitia vystoupí na dvou koncertech věnovaných soudobé duchovní hudbě, nejprve v pátek 2. června večer jako host v rámci festivalu Noc kostelů v kostele Narození Panny Marie ve Zlíně-Štípě, a pak na samostatném koncertě v neděli 4. června odpoledne v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na zlínských Jižních svazích.

Roman Patočka (housle)
Roman Patočka (housle)
Roman Patočka, Tomáš Brauner, pěvecký sbor Cantica Laetitia – takové obsazení bude mít koncert Filharmonie Bohuslava Martinů ve středu 16. 11. 2022. Jeho program budou lemovat dvě díla Gustava Holsta, která posluchače nejprve provedou dálným východem, aby je v závěru pomyslně přenesla až k planetám.

Smíšený sbor Cantica laetitia
Smíšený sbor Cantica laetitia

Členové Akademického sboru FT UTB Zlín Cantica laetitia zahájí svým koncertem dne 14. 10. 2022 ve 20:30 festival KAMPANILA 2022.

Zároveň si v říjnu si nenechte ujít výroční koncert s názvem „Táhnem to spolu 10 let“, kterým oslaví dne 22. 10. 2022 v 19:30 deset let činnosti sboru ve smíšeném provedení.

Koncert bez hranic
Koncert bez hranic

Akademický sbor FT UTB Zlín Cantica laetitia a komorní pěvecký sbor Omnia ze Žiliny zazpívají na Koncertě bez hranic. Akce se uskuteční v sobotu 21. května 2022 od 19.30 hodin v kostele Českobratrské církve evangelické ve Zlíně.

Nové CD Soulad lásky
Nové CD Soulad lásky

Smíšený komorní sbor Cantica laetitia Zlín pokřtil své nové album s názvem „Soulad lásky“ v sobotu 9. listopadu 2019 ve zlínském hotelu Baltaci Atrium. Zlínští sboristé CD nahráli opět ve studiu Českého rozhlasu Ostrava, kde natočili i předchozí album „Oj, oj oj“. Křest alba „Soulad lásky“ proběhl v rámci koncertu k výročí patnácti let od založení sboru, který moderoval herec Městského divadla Zlín Rostislav Marek. Sbormistr Josef Surovík během slavnostního večera převzal z rukou děkana Romana Čermáka certifikát, který potvrzuje, že zlínská Cantica laetitia získala označení akademický sbor Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. 

Cantica laetitia v Žilině
Cantica laetitia na soutěži v Žilině

Pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína se ve dnech od 11. do 12. října 2019 zúčastnil 10. ročníku Mezinárodního festivalu sborového umění v Žilině VOCE MAGNA, kde zvítězil v kategorii Dospělé sbory - komorní smíšené a vybojoval i cenu Grand Prix.

Cantica laetitia v Marktoberdorfu
Cantica laetitia v Marktoberdorfu

Zlínský sbor se ve dnech od 7. do 12. června 2019 zúčastnil 16. ročníku Mezinárodní soutěže pěveckých sborů v německém Marktoberdorfu. Tento festival probíhá jako bienále a letos oslavil 30 let od svého vzniku. I z tohoto důvodu měl nepředstavitelně vysokou úroveň. O možnost soutěžit v letošním ročníku usilovalo více než 60 sborů z celého světa a pouze 14 z nich uspělo.

Sbormistr Surovík přebírá ocenění v Bratislavě
Sbormistr Surovík v Bratislavě

Pěvecký sbor Canticia laetitia ze Zlína se ve dnech od 7. do 9. prosince 2018 zúčastnil 13. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby v Bratislavě, kde získal dvě Zlatá pásma a vybojoval i Cenu Grand Prix pro sbor. Sbormistr Josef Surovík si odnesl Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta. Na mezinárodní festival do Bratislavy přijeli soutěžit sboristé z celého světa (Jihoafrická republika, Bělorusko, Estonsko, Irsko, Rakousko, Polsko, Rumunsko a Česká republika).

Cantica laetitia v Polsku
Cantica laetitia v Polsku

Komorní smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína opět slaví úspěchy na mezinárodním poli. Z Polska si zlínští zpěváci spolu se sbormistrem Josefem Surovíkem přivezli Zlaté pásmo a v kategorii smíšených sborů se umístili na prvním místě. 13. ročník mezinárodní soutěže pěveckých sborů Gaude Cantem se konal ve dnech 14. až 15. října 2017 v polském městečku Bielsko-Biała.