Cantica laetitia provede během adventu 2023 Vánoční od Luboše Fišera na čtyřech koncertech ve Zlínském kraji

 

Soubor koled Vánoční je originálním zpracováním výběru českých a moravských koled. Luboš Fišer pronikl citlivě do charakteru vánoční hudby a jeho harmonie i instrumentace s poměrně velkými kontrastními plochami umocňuje a graduje posluchačův prožitek až k logickému vyvrcholení v písni Narodil se Kristus Pán.

První koncert je na programu v pátek 8. prosince v 19:00 v kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti a vystoupí na něm soubor staré hudby La Tarantella pod vedením Evy Polednové.

V sobotu 16. prosince jsou na programu koncerty rovnou dva - nejprve v 15:30 v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních svazích, při nemž vystoupí také akordeonový soubor pod vedením Mileny Strnadové, děti z Církevní základní a mateřské školy ve Zlíně a dětský sbor Cantica ZUŠ Morava pod vedením Terezy Surovíkové; následovat bude v 19:00 koncert ve vsetínském kostele Nanebevzetí Panny Marie, při nemž sbory Hekal a Song pod vedením sbormystrině Heleny Kaločové provedou adventní a duchovní písně.

Šňůru uzavře koncert v úterý 19. prosince v 19:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kroměříži, kde se k provedení Fišerova díla připojí i Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře P. J. Vejvanovského a smíšený pěvecký sbor Smetana Hulín. Během koncertu zazní i adventní a duchovní písně právě v podání smíšeného pěveckého sboru Smetana Hulín pod vedením sbormistryně Lenky Poláškové.

Na všech těchto koncertech bude sbory doprovázet Orchestr ZUŠ Morava. Dirigentem bude bývalý sbormistr sboru Cantica laetitia Josef Surovík. Vstupné na všechny koncerty bude dobrovolné.

Sbor Cantica laetitia pravidelně podporuje Statutární město Zlín.