News

Cantica laetitia v kostele na Jižních Svazích
Cantica laetitia v kostele na Jižních Svazích
Akademický sbor FT UTB Zlín Cantica laetitia provede během adventu 2023 v rámci oslav 20 let ZUŠ Morava soubor Vánoční od Luboše Fišera na čtyřech koncertech ve Zlínském kraji, společně se spojenými vsetínskými sbory Gaudeamus, Song, Hekal a Sonet a ženským pěveckým sborem Polanka z Valašské Polanky. Součástí těchto koncertů budou i další vystoupení místních souborů z okolí místa konání.

Cantica laetitia v kostele na Jižních Svazích
Cantica laetitia v kostele na Jižních Svazích
Akademický sbor FT UTB Zlín Cantica laetitia vystoupí na dvou koncertech věnovaných soudobé duchovní hudbě, nejprve v pátek 2. června večer jako host v rámci festivalu Noc kostelů v kostele Narození Panny Marie ve Zlíně-Štípě, a pak na samostatném koncertě v neděli 4. června odpoledne v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na zlínských Jižních svazích.

Roman Patočka (housle)
Roman Patočka (housle)
Roman Patočka, Tomáš Brauner, pěvecký sbor Cantica Laetitia – takové obsazení bude mít koncert Filharmonie Bohuslava Martinů ve středu 16. 11. 2022. Jeho program budou lemovat dvě díla Gustava Holsta, která posluchače nejprve provedou dálným východem, aby je v závěru pomyslně přenesla až k planetám.

Smíšený sbor Cantica laetitia
Smíšený sbor Cantica laetitia

Členové Akademického sboru FT UTB Zlín Cantica laetitia zahájí svým koncertem dne 14. 10. 2022 ve 20:30 festival KAMPANILA 2022.

Zároveň si v říjnu si nenechte ujít výroční koncert s názvem „Táhnem to spolu 10 let“, kterým oslaví dne 22. 10. 2022 v 19:30 deset let činnosti sboru ve smíšeném provedení.

Koncert bez hranic
Koncert bez hranic

Akademický sbor FT UTB Zlín Cantica laetitia a komorní pěvecký sbor Omnia ze Žiliny zazpívají na Koncertě bez hranic. Akce se uskuteční v sobotu 21. května 2022 od 19.30 hodin v kostele Českobratrské církve evangelické ve Zlíně.

Nové CD Soulad lásky
Nové CD Soulad lásky

Smíšený komorní sbor Cantica laetitia Zlín pokřtil své nové album s názvem „Soulad lásky“ v sobotu 9. listopadu 2019 ve zlínském hotelu Baltaci Atrium. Zlínští sboristé CD nahráli opět ve studiu Českého rozhlasu Ostrava, kde natočili i předchozí album „Oj, oj oj“. Křest alba „Soulad lásky“ proběhl v rámci koncertu k výročí patnácti let od založení sboru, který moderoval herec Městského divadla Zlín Rostislav Marek. Sbormistr Josef Surovík během slavnostního večera převzal z rukou děkana Romana Čermáka certifikát, který potvrzuje, že zlínská Cantica laetitia získala označení akademický sbor Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. 

Cantica laetitia v Žilině
Cantica laetitia na soutěži v Žilině

Pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína se ve dnech od 11. do 12. října 2019 zúčastnil 10. ročníku Mezinárodního festivalu sborového umění v Žilině VOCE MAGNA, kde zvítězil v kategorii Dospělé sbory - komorní smíšené a vybojoval i cenu Grand Prix.

Cantica laetitia v Marktoberdorfu
Cantica laetitia v Marktoberdorfu

Zlínský sbor se ve dnech od 7. do 12. června 2019 zúčastnil 16. ročníku Mezinárodní soutěže pěveckých sborů v německém Marktoberdorfu. Tento festival probíhá jako bienále a letos oslavil 30 let od svého vzniku. I z tohoto důvodu měl nepředstavitelně vysokou úroveň. O možnost soutěžit v letošním ročníku usilovalo více než 60 sborů z celého světa a pouze 14 z nich uspělo.

Sbormistr Surovík přebírá ocenění v Bratislavě
Sbormistr Surovík v Bratislavě

Pěvecký sbor Canticia laetitia ze Zlína se ve dnech od 7. do 9. prosince 2018 zúčastnil 13. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby v Bratislavě, kde získal dvě Zlatá pásma a vybojoval i Cenu Grand Prix pro sbor. Sbormistr Josef Surovík si odnesl Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta. Na mezinárodní festival do Bratislavy přijeli soutěžit sboristé z celého světa (Jihoafrická republika, Bělorusko, Estonsko, Irsko, Rakousko, Polsko, Rumunsko a Česká republika).

Cantica laetitia v Polsku
Cantica laetitia v Polsku

Komorní smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína opět slaví úspěchy na mezinárodním poli. Z Polska si zlínští zpěváci spolu se sbormistrem Josefem Surovíkem přivezli Zlaté pásmo a v kategorii smíšených sborů se umístili na prvním místě. 13. ročník mezinárodní soutěže pěveckých sborů Gaude Cantem se konal ve dnech 14. až 15. října 2017 v polském městečku Bielsko-Biała. 

Cantica laetitia v Badenu
Cantica laetitia v Badenu

Zlínský sbor Cantica laetitia vybojoval krásné třetí místo na mezinárodní soutěži v rakouském Badenu. O první místo se dělily shodným počtem bodů kvalitní sbory z Filipín a Indonésie, druhé místo nebylo uděleno. Mezinárodní soutěže pěveckých sborů Ave Verum v Badenu, která se konala od 22. do 25. června 2017, se letos zúčastnilo celkem osm sborů z celého světa (Švédsko, Estonsko, Rusko, Filipíny, Indonésie, Maďarsko a Česká republika). 

Cantica laetitia v Llangollenu
Cantica laetitia v Llangollenu

Zlínská Cantica laetitia se ve dnech od 8. do 9. července zúčastnila jubilejního 70. ročníku prestižního festivalu Llangollen International Musical Eisteddfod 2016. Smíšený komorní sbor Cantica laetitia Zlín vybojoval velmi cenné třetí místo v kategorii Smíšené sbory, kde měl velkou konkurenci v dalších devíti sborech z celého světa (Spojené státy americké, Filipíny, Estonsko, Finsko, Anglie, Česká republika).

Cantica laetitia na soutěži v Olomouci
Cantica laetitia na soutěži v Olomouci

Zlínská Cantica laetitia se v sobotu 4. června představila na 44. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů Svátky písní Olomouc 2016. Na Mezinárodní sborové soutěži Mundi Cantant, která je součástí festivalu, zlínští zpěváci soutěžili v kategoriích Komorní sbory a Soudobá sborová tvorba. V obou kategoriích sbor ze Zlína získal zlaté medaile a postoupil tak do Grand Prix, kde se stal Absolutním vítězem festivalu spolu s německým sborem Collegium Musicum Berlin.


Sbor na soutěži v Maasmechelenu. 

Cantica laetitia ze Zlína se od 2. do 5. října zúčastnila prestižní Mezinárodní soutěže pěveckých sborů ve vlámském Maasmechelenu. Zlínský sbor si z Belgie přivezl velmi cenné první místo v kategorii smíšených sborů a získal i Cenu za nejlepší interpretaci povinné skladby. 

Sbormistr Surovík přebírá Cenu publika
Sbormistr Surovík přebírá Cenu publika. 

Cantica laetitia si přivezla z jubilejního 15. ročníku Mezinárodního sborového festivalu „Zlatna vila“ 2015 v Prijedoru hned tři ceny. Zlínský sbor v Bosně a Hercegovině získal jednu ze dvou hlavních cen – Cenu publika a další dvě ceny, které udělila přímo odborná porota. „Cena publika je pro nás velmi hodnotná. Velmi nás těší, že jsme oslovili zdejší publikum, které je zvyklé na tradiční sborové zpívání,“ sdělil sbormistr Josef Surovík. Více na www.novinky.cz.

sbor na soutěži B. Bartóka v Debrecenu
Cantica laetitia v Debrecenu

Cantica laetitia získala letos v březnu Cenu Sbor roku v kategorii dospělých sborů v rámci udílení Výročních sborových a sbormistrovských cen za rok 2014. V kategorii dětských sborů byl za vítěze vyhlášen Kvítek Dačice. Sbormistr Kvítku Vítězslav Hergesel byl i kmotrem nového CD sboru Cantica laetitia Zlín, které vyšlo v loňském roce pod názvem „Oj, oj, oj“. Více na www.novinky.cz.

křest CD
křest CD

Zlínský komorní smíšený sbor Cantica laetitia v říjnu pokřtil nové album „Oj, oj, oj“ na koncertě k výročí deseti let od založení. Slavnostní večer, který proběhl 25. října od 19 hodin v aule Academia centra UTB Zlín, moderoval elegantní Rostislav Marek, herec Městského divadla Zlín. Kmotrem nového CD se stal Vítězslav Hergesel, sbormistr dětského pěveckého sboru Kvítek Dačice.

DEBRECÉN 2014
DEBRECEN 2014

Zlínský smíšený komorní sbor Cantica laetitia vybojoval ve velmi krátké době další významné ocenění. Po celkovém vítězství na mezinárodní soutěži pěveckých sborů IFAS v Pardubicích zabodoval v maďarském Debrecenu, kde se konal 26. ročník výběrové soutěže Béla Bartók Choir Competition.

IFAS 2014
IFAS 2014

Úspěch téměř sportovní přinesl první červencový týden smíšenému pěveckému sboru Cantica laetitia ze Zlína. Na mezinárodním soutěžním festivalu pěveckých sborů IFAS, který se konal ve dnech 4. až 9. července v Pardubicích, získal sbor pod vedením sbormistra Josefa Surovíka celkem šest pohárů pro vítěze.

Ve dnech 11. 10. – 12. 10. 2013 se zlínský pěvecký sbor Cantica laetitia zúčastnil mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů Bratislava Cantat 2013.

Zlínský pěvecký sbor Cantica laetitia si přivezl z mezinárodní soutěže v Rakousku dvě významná ocenění.

Sboru Cantica laetitia se povedlo to, co už 15 let žádnému jinému českému sboru. Toto zlínské těleso vyhrálo Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena v Praze.