News

Cantica laetitia vystoupí první červnový víkend se soudobou duchovní hudbou

 

Program obou koncertů nabídne skladby a úpravy duchovních písní významných českých i zahraničních autorů 20. a 21. století. Jako příklad uveďme nově nastudovaný cyklus Pět postních motet od Antonína Tučapského, ale také skladbu Laudate Dominum současného skladatele Zdeňka Krále, která byla sboru Cantica laetitia autorem věnována. Z dalších skladatelů se objeví následující: Ola Gjeilo, John Leavitt, John Rutter, Eric Whitacre, Eriks Ešenvalds, Knut Nystedt nebo Vytautas Miškinis). Sbor bude v tento víkend poprvé řídit Tereza Surovíková.

Koncert v pátek 2. června v kostele ve Štípě bude začínat v 20:30 a bude součástí bohatého kulturního i duchovního programu. Samotný kostel Narození Panny Marie bude otevřený v době od 17:30 do 23:00 hodin. Celý večerní program zahájí mše svatá v 18 hodin. Koncertu bude předcházet varhanní vystoupení žáků ZUŠ Morava. Po celý večer bude možnost prohlídky krypty, věže, kůru a varhan, proběhne ochutnávka mešních vín a piv v Klášterního pivovaru a večer uzavře před jedenáctou hodinou večer závěrečná modlitba a požehnání.

V neděli 4. června pak Cantica laetitia pořádá Koncert soudobé duchovní hudby v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních svazích od 16:30, na klavír sbor doprovodí Jan Nowak. Vstupné na koncert bude 100,- Kč, děti do 6 let budou mít vstup zdarma.

Sbor Cantica laetitia pravidelně podporuje Statutární město Zlín.