News

Pěvecký sbor Cantica laetitia přivezl z Polska první místo

Cantica laetitia na XIII. ročníku Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Gaude Cantem 2017; Bielsko-Biała; Polsko

Komorní smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína opět slaví úspěchy na mezinárodním poli. Z Polska si zlínští zpěváci spolu se sbormistrem Josefem Surovíkem přivezli Zlaté pásmo a v kategorii smíšených sborů se umístili na prvním místě. 13. ročník mezinárodní soutěže pěveckých sborů Gaude Cantem se konal ve dnech 14. až 15. října 2017 v polském městečku Bielsko-Biała. Sboristé ze Zlína stihli v sobotu před soutěží navštívit i historické centrum města a večer je ještě čekalo vystoupení na koncertě pro veřejnost. V neděli si Cantica laetitia zkrátila čas na vyhlášení výsledků výletem do nedalekého Polského Těšína. Soutěžního mezinárodního festivalu se letos zúčastnily sbory z Polska, Maďarska, Slovinska a České republiky.

„Vynikající byly Maďarky, které podávají vysoký standard mnoho let,“ ocenil soutěžní výkon dívčího sboru Nyíregyházi Cantemus Kórus z Maďarska sbormistr zlínského sboru Cantica laetitia Josef Surovík. „Jsem rád, že jsme se zařadili mezi nejlepší sbory festivalu,“ sdělil Josef Surovík. „Výkon sboru mne potěšil a naše soutěžní vystoupení i koncert jsme si společně užili,“ dodal sbormistr Surovík.

Cantica laetitia Zlín získává pravidelně ocenění u nás i v zahraničí

V letošním roce se sbor zúčastnil Mezinárodní soutěže pěveckých sborů Ave Verum v rakouském Badenu, kde se probojoval do Grand Prix a v konkurenci sborů z celého světa vybojoval velmi cenné třetí místo.

V loňském roce si zlínský sbor přivezl Zlaté medaile v kategorii Soudobá sborová tvorba a Komorní hudba i titul Absolutního vítěze festivalu z 44. ročníku Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky písní Olomouc 2016. Dále se sbor ve stejném roce objevil na prestižní Mezinárodní soutěži pěveckých sborů 70. Llangollen International Musical Eisteddfod 2016 ve Walesu, kde se umístil na třetím místě v kategorii komorních sborů.

 

Sbor Cantica laetitia pravidelně podporuje Statutární město Zlín.