News

Zlínský sbor Cantica laetitia získal na mezinárodní soutěži v Bratislavě dvě Zlatá pásma i Cenu Grand Prix

Sbormistr Surovík přebírá v Bratislavě Zlaté pásmo za kategorii Sakrální hudba a cappella, kde jsme se stali i vítězi kategorie.

 

Pěvecký sbor Canticia laetitia ze Zlína se ve dnech od 7. do 9. prosince 2018 zúčastnil 13. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby v Bratislavě, kde získal dvě Zlatá pásma a vybojoval i Cenu Grand Prix pro sbor. Sbormistr Josef Surovík si odnesl Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta. Na mezinárodní festival do Bratislavy přijeli soutěžit sboristé z celého světa (Jihoafrická republika, Bělorusko, Estonsko, Irsko, Rakousko, Polsko, Rumunsko a Česká republika). Zpěváci Cantica laetitia soutěžili v kategorii Sakrální hudba a cappella, kde získali Zlaté pásmo za 97,25 bodů a stali se i vítězi této kategorie. Díky vysokému bodovému ohodnocení byl zlínský sbor oceněn i hlavní festivalovou Cenou Grand Prix pro sbory. Druhé Zlaté pásmo Cantica laetitia dostala v kategorii Komorní sbory dospělé.

 

Sbormistr Josef Surovík byl na festivalu oceněn Speciální cenou

Mezinárodní  šestičlenná porota soutěže v Bratislavě letos udělila i Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta, kterou získal sbormistr Cantica laetitia Josef Surovík. Zlínský sbormistr byl již dříve oceňován za své sbormistrovské umění. V roce 2009 byl Surovík oceněn národní Cenou unie pěveckých sborů - sbormistr-junior a v roce 2012 získal Cenu za příkladnou práci s mládežnickým sborem na FSU Jihlava. Josef Surovík také obdržel v září 2014 Cenu primátora města Zlína za práci sbormistra a za vynikající výsledky, které za deset let existence dosáhl se sborem Cantica laetitia.

 

Vítězný sbor chystá na Štěpána opět Vánoční koncert ve Zlíně

Cantica laetitia vystoupí 26. prosince v 17.00 v Kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních Svazích. Zlínští sboristé zazpívají tradiční oblíbenou Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby s orchestrem Collegium Musicum pod taktovkou Josefa Surovíka. Zlínský sbor uvede také skladby Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Gustava Holsta, Ērikse Ešenvaldse a dalších. Jako host na koncertě vystoupí dětský pěvecký sbor Cantica Zlín pod vedením Terezy Surovíkové. Vstupenky je možné objednat za výhodnější cenu v předprodeji na emailu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Cena lístků v předprodeji je 160 Kč/90 Kč (dospělí/děti 6 – 12 let). Vstupenky je možné sehnat i na místě za cenu 190 Kč pro dospělé (pro děti zůstává cena stejná).

 

Sbor Cantica laetitia pravidelně podporuje Statutární město Zlín.